• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Procedury w sprawie funkcjonowania szkoły w trakcie pandemii koronawirusa
            Oświadczenie rodzica

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w ograniczonej formie 1 września 2020. Spotkania klas ze swoimi wychowawcami  odbędą się o godz. 900 według poniższego schematu. Do szkoły uczniowie wchodzą wyłącznie z założoną maseczką zakrywając nos i usta oraz odkażają ręce przy wejściu do budynku – po wejściu do sali będą mogli ją zdjąć. Wychodząc z sali powinni ponownie ją nałożyć.

Uczniowie klas ZWP, 0P, 1, 2 oraz 3 spotykają się ze swoimi wychowawcami na boisku za budynkiem szkoły (w razie niepogody) udają się do wyznaczonej sali. Rodzice nie wchodzą do szkoły i oczekują na swoje dzieci w tym samym miejscu, z którego odebrała je wychowawczyni.

Każdy rodzic/opiekun przebywający na boisku szkolnym dezynfekuje ręce (nakłada rękawice jednorazowe) oraz zakłada posiadaną maseczkę, chustę, przyłbicę lub półprzyłbicę zakrywając  usta i nos.

Uczniowie dowożeni szkolnym autobusem. Godzina przywozu i przystanki tak jak w poprzednim roku szkolnym, o godzinie 10. 00 uczniowie zostaną odwiezieni do domu.

Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego

• Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

• Z okazji rozpoczęcia się nowego roku szkolnego życzymy sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. A wakacje… Cóż, już niedługo będą kolejne :)

• Obchody Narodowego Święta 3 Maja

• Z okazji Święta Narodowego 3 Maja - w 228. rocznicę uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli w naszej szkole odbył się uroczysty apel

• Święto Niepodległości 2018

• 9 listopada 2018 r. Społeczność Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w szkolnym międzyklasowym konkursie na plakat z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Dyrektora szkoły. W trakcie wykonywania plakatu śpiewali pieśni patriotyczne. Z każdej sali płynęły bliskie sercom Polaków melodie.  Kolejnym punktem dnia był udział w ogólnonarodowej formie uczczenia 100-lecia niepodległości i odśpiewano cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” – dokładnie o godz. 11.11. Później młodsi uczniowie poznali legendy o początkach państwa polskiego, przygotowali prace plastyczne na szkolny wernisaż „Nasza Niepodległość”. Najstarsze klasy w szkole wzięły udział w happeningu „Żywa flaga”. Społeczność szkolna obejrzała przedstawienie „Lekcja historii – Droga do niepodległości”.