• Kolejna edycja!!

• Tydzień edukacji globalnej pod hasłem- ostatni dzwonek dla klimatu.

Listopad 2019 r.

• S.O.S. dla Ziemi. Warsztaty 2019 r.

• W Tygodniu Edukacji Globalnej w naszej szkole odbyły się warsztaty zatytułowane S.O.S. dla Ziemi. Dowiedzieliśmy się, co robić, żeby walczyć ze zmianami klimatu. Dotarła też do nas mutna prawda o tym, co się stanie, jesli nie zrobimy nic. Postawnowiliśmy podzielić się swoimi przemyśleniami organizując szkolną wystawę.  Chcemy działać - to jest pewne:)

• Tydzień Edukacji Globalnej

•  OBUDŹ SIĘ! OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU. Kolejny już raz przystąpiliśmy  do organizacji Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole.. Problem jest poważny, dlatego postanowiliśmy działać. W naszej szkole zorganizowano warsztaty pod hasłem S.O.S. dla Ziemi. Wszyscy uczniowie brali w niej udział. Zapraszamy do śledzenia naszej fotorelacji.
        • Szkolna wystawa - Pomóżmy naszej planecie!

•

Efekty naszej pracy:)

• Tydzień Edukacji Globalnej w Babkach Oleckich - Fotorelacja

• Fotorelacja - nasze działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.

Na lekcji, po lekcji, między lekcjami - działamy.

Podjęliśmy się zadania, które najkrócej można opisać jako pomaganie światu. Dowiedzieliśmy się na lekcjach jakie są cele zrównoważonego rozwoju, rozmawialiśmy na różne tematy, myśleliśmy o tym, co M Y możemy zrobić, żeby się przyczynić do poprawy świata. Teraz przygotowujemy się do wystawy obrazującej cele wyznaczone światu przez ONZ. Niektórzy uczniowie spotkali się po lekcjach, żeby przygotować jeden wspólny plakat.

•

Dzięki przystąpieniu do projektu organizowanego przez ORE Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II, wspólfinansowanego z proramu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2018, poszerzyliśmy wiedzę naszych przedszkolaków na temat świadomej konsumpcji oraz tego, skąd pochodzą nasze ubrania. Chcemy wspierać uczciwych producentów  i mamy nadzieję, że wczesna edukacja dzieci nam w tym pomoże.Załączamy zdjęcia przeprowadzonych zajęć.

.