• Nowa galeria WALENTYNKI została dodana do albumu fotograficznego

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich także pamiętali o dniu zakochanych. Była poczta walentynkowa. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W środę korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły uczennice klasy ósmej. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nauczyciele.

W piątek 9 lutego został ogłoszony konkurs na najładniejszą własnoręcznie wykonaną walentynkę. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu przez organizatora Panią Martynę B.

• Nowa galeria BAL KARNAWAŁOWY została dodana do albumu fotograficznego

W poniedziałek, 5 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów ZWP, "0" oraz klas 1-3. Dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Na sali podczas pląsów z PIÓROPUSZEM robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i słodkiego poczęstunku.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.