• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Procedury w sprawie funkcjonowania szkoły w trakcie pandemii koronawirusa
      Oświadczenie rodzica

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

              W związku z pandemią koronawirusa w Polsce nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w ograniczonej formie 1 września 2020. Spotkania klas ze swoimi wychowawcami  odbędą się o godz. 900 według poniższego schematu. Do szkoły uczniowie wchodzą wyłącznie z założoną maseczką zakrywając nos i usta oraz odkażają ręce przy wejściu do budynku – po wejściu do sali będą mogli ją zdjąć. Wychodząc z sali powinni ponownie ją nałożyć.

                Uczniowie klas ZWP, 0P, 1, 2 oraz 3 spotykają się ze swoimi wychowawcami na boisku za budynkiem szkoły (w razie niepogody) udają się do wyznaczonej sali. Rodzice nie wchodzą do szkoły i oczekują na swoje dzieci w tym samym miejscu, z którego odebrała je wychowawczyni.

      Każdy rodzic/opiekun przebywający na boisku szkolnym dezynfekuje ręce (nakłada rękawice jednorazowe) oraz zakłada posiadaną maseczkę, chustę, przyłbicę lub półprzyłbicę zakrywając  usta i nos.

      Uczniowie dowożeni szkolnym autobusem. Godzina przywozu i przystanki tak jak w poprzednim roku szkolnym, o godzinie 10. 00 uczniowie zostaną odwiezieni do domu.

      Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego

       

     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

     • Z okazji rozpoczęcia się nowego roku szkolnego życzymy sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. A wakacje… Cóż, już niedługo będą kolejne :)

     • Obchody Narodowego Święta 3 Maja

     • Z okazji Święta Narodowego 3 Maja - w 228. rocznicę uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli w naszej szkole odbył się uroczysty apel

     • Święto Niepodległości 2018

     • 9 listopada 2018 r. Społeczność Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w szkolnym międzyklasowym konkursie na plakat z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Dyrektora szkoły. W trakcie wykonywania plakatu śpiewali pieśni patriotyczne. Z każdej sali płynęły bliskie sercom Polaków melodie.  Kolejnym punktem dnia był udział w ogólnonarodowej formie uczczenia 100-lecia niepodległości i odśpiewano cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” – dokładnie o godz. 11.11. Później młodsi uczniowie poznali legendy o początkach państwa polskiego, przygotowali prace plastyczne na szkolny wernisaż „Nasza Niepodległość”. Najstarsze klasy w szkole wzięły udział w happeningu „Żywa flaga”. Społeczność szkolna obejrzała przedstawienie „Lekcja historii – Droga do niepodległości”.