• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Nowa galeria UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Babkach Oleckich odbyło się wyjątkowe wydarzenie - uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z nieukrywaną radością i dumnym uśmiechem na twarzach uczniów, dyrektor Mirosław Matusiak powitał wszystkich na tej wyjątkowej ceremonii. Dzień pełen podziękowań, gratulacji i wzruszeń wpisał się w historię tej szkoły. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji i czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji na fb szkolnym.

fot. ES

• AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA "KONWALIA"

• Nowa galeria AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA "KONWALIA" została dodana do albumu fotograficznego

W maju w naszej szkole odbyła się kampania społeczno- edukacyjna upamiętniająca 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Społeczność szkoły, podczas festynu rodzinnego ,przypomniała o dokonaniach słynnego astronoma. Wszytko to odbywało się na tle loga stworzonego przez uczennicę - Romę Konopkę Rodziny bardzo dobrze bawiły się zwłaszcza przy układaniu puzzli w oparciu o pracę Romy.

SD DR

• ALPAKI W SOBOLACH

• Nowa galeria ALPAKI W SOBOLACH została dodana do albumu fotograficznego

6 CZERWCA NAJMŁODSI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WYRUSZYLI NA WYCIECZKĘ W KIERUNKU SOBOL. DOTARLIŚMY NA MIEJSCE PUNKTUALNIE I ZACZĘŁO SIĘ CAŁE MNÓSTWO ATRAKCJI - ZWIERZĘTA ZROBIŁY NA NAS OGROMNE WRAŻENIE. WSZYSTKO W GOSPODARSTWIE JEST PRZEMYŚLANE. MŁODZI GOSPODARZE DBAJĄ O WYGLĄD I O TO, ŻEBY GOSPODARSTWO CAŁY CZAS PRACOWAŁO - ROZWIJAŁO SIĘ. PANI, KTÓRA NAS OPROWADZAŁA OPOWIADAŁA NAM O TYM JAK NAZYWAJĄ SIĘ POSZCZEGÓLNE ZWIERZĘTA - ICH IMIONA, TROCHĘ HISTORII... BYŁ RÓWNIEŻ FANTASTYCZNY PLAC ZABAW, ZJEŻDŻALNIA ROBIŁA FURRORĘ, OGNISKO ZABAWY NIE BYŁO KOŃCA. MYŚLĘ, ŻE ZA JAKIŚ CZAS WRÓCIMY W TAMTE STRONY, ZIMĄ TEŻ PEWNIE JEST TAM PIĘKNIE. ES

fot.Emilia Sajnaga

• WYCIECZKA ROWEROWA KLASY SZÓSTEJ

• Nowa galeria WYCIECZKA ROWEROWA KLASY SZÓSTEJ została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 15 czerwca 2023r. ychowawca Michał Smokowski wraz z klasą szóstą wybrali się na wycieczkę rowerową dookoła jeziora - Jezioro Oleckie Wielkie. Pogoda była w kratkę, ale plan został wykonany. Było ognisko, a najważniejsze to wspomnienia, które pozostaną w głowach na długie lata.

fot. Michał Smokowski

• WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

• Nowa galeria WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek, 15 czerwca 2023 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie. W ramach wizyty duszpasterskiej, szkołę odwiedził Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej ks. Dariusz Zalewski. Towarzyszył mu proboszcz parafii Judziki, ks. Maciej Mackiewicz. Jego Ekscelencję powitał dyrektor szkoły Mirosław Matusiak oraz katechetka Małgorzata Urbanowicz. Ks. biskup przeprowadził rozmowę z uczniami i spotkał się z pracownikami.

Każde spotkanie wnosi w nasze życie wiele nowych doświadczeń i przeżyć. ES

fot. Emilia Sajnaga

• SUKCESY SPORTOWE

• Nowa galeria SUKCESY SPORTOWE została dodana do albumu fotograficznego

W miniony poniedziałek, na stadionie miejskim w Olecku, odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Nasi uczniowie zdobyli dużo medali i w konsekwencji zajęli 2 miejsce drużynowo, w kategorii chłopców. Wyniki poszczególnych zawodników: Dominik Miłowicki: 1 miejsce w biegu na 100m 1 miejsce w skoku w dal. Alan Gojlik: 1 miejsce w biegu na 300m Antoni Konecki: 1 miejsce w biegu na 600m Kornel Jaszczerzewski: 2 miejsce w biegu na 600m Oskar Glinkowski: 3 miejsce w biegu na 300m Fabian Sobieraj: 3 miejsce w biegu na 1000m Konrad Dobrzyń: 4 miejsce w biegu na 100m Sztafeta 4x100m-2 miejsce Skład sztafety: 1 Alan Gojlik 2 Konrad Dobrzyń 3 Antoni Konecki 4 Dominik Miłowicki Gratulujemy wspaniałych wyników.

fot.MS wiecej zdjęć można zobaczyć na profilu FB Szkoła Podstawowa Babki Oleckie

• SUKCES NASZEGO UCZNIA

• Nowa galeria SUKCES NASZEGO UCZNIA została dodana do albumu fotograficznego

Nasz uczeń został wyróżniony wśród najlepszych sportowców Warmii i Mazur. Konrad Dobrzyń otrzymał wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa za wybitne osiągnięcia sportowe. Gala odbyła się w Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

• DZIEŃ RODZINY

• Nowa galeria DZIEŃ RODZINY została dodana do albumu fotograficznego

TO NIE JEST TAK, JAK WSZYSCY MYŚLĄ .. NAD TYM WYJĄTKOWYM DNIEM PRACOWALIŚMY JUŻ JAKIŚ CZAS... POZYSKANIE FUNDUSZY NA ZAKUP WIELU NIEZBĘDNYCH RZECZY, ALE I RÓWNIEŻ ROZMOWY Z LUDŹMI, KTÓRZY POTRAFILI NAM POMÓC I ZROBILI TO BEZINTERESOWNIE =) Z CZEGO BARDZO SIĘ CIESZYMY I BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICE, KGW BABCZANKI, KGW PLEWCZANKI, FUNDACJA ZŁOTA RYBKA, CENTRUM TERAPII MEWA W OLECKU, ANNA SAK, MASARNIA JAREN, PIEKARNIA MŁYN, OSP PLEWKI, MULTIMEDIA TECH, ARTUR CZEKAY DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ. PAMIĘTAJMY RÓWNIEŻ, ŻE W NAS JEST SIŁA ..JAK NIE MY TO KTO? ZAWSZE WSZYTKO MOŻNA ZROBIĆ LEPIEJ =) POZDRAWIAM SERDECZNIE ES

• Nowa galeria DZIEŃ DZIECKA została dodana do albumu fotograficznego

1 czerwca wyruszyliśmy do Olecka w odwiedziny do Pana Burmistrza Karola Sobczaka. Zobaczyliśmy na własne oczy skąd "dowodzi" naszym Oleckiem. Mieliśmy okazje zasiąść na jego stołku i przez moment poczuć się jak Burmistrz. Jednak doszliśmy do wniosku, że jednak nie jest to takie proste. Następnym punktem wycieczki była pizza..o tam to było czyste szaleństwo.. Trzeci punkt naszej wycieczki to kino..tam też byliśmy i oglądaliśmy film animowany pt. "Magiczne zwierzęta" o tym , jak ważna jest przyjaźń, miłość rodziców oraz wsparcie. Czwarty punkt to były lody =) Cali i zdrowi wróciliśmy do naszej szkoły.